kancelaria Gałecka Nerek logo kancelaria adwokacka Rawa Mazowiecka adwokat Rawa Mazowiecka dojazd
kancelaria odszkodowania facebook
kancelaria odszkodowania google+
kancelaria odszkodowania twitter

Interpretacje przepisów

Każdy przedsiębiorca lub osoba nie prowadządza działalności gospodarczej przynajmniej raz w życiu spotkała się z przepisem (przepisami) prawa, którego zrozumienie nie było proste z uwagi na różne obiektywnie możliwości jego interpretacji. Wiele osób, które otrzymały przepis do interpretacji udzielało często różnych odpowiedzi w przypadku tej samej sprawy.

Polskie ustawodawstwo jest bardzo skomplikowane, połączenia przepisów bardzo zawiłe, a ich interpretacja wzajemna bardzo różna. Prawo to nie tylko przepisy. Wszystkie przepis nie są w stanie opisać tego wszystkiego co może się zdarzyć w rzeczywistym życiu. Żadne społeczeństwo na świecie nie jest w stanie stworzyć prawa, które dawałoby prostą odpowiedź na każdy życiowy problem. Dlatego właśnie pod jeden krótki przepis, artykuł, paragraf przypisane jest często wiele różnych od siebie zdarzeń.

Interpretacja prawa nie polega w żadnym stopniu na przeczytaniu przepisu ze zrozumieniem. Takim sposobem można narobić sobie dużych problemów prawnych. Nie wszystkie przepisy oznaczają to co można z nich wyczytać literalnie. Gdyby tak było po co byłaby cała armia prawników, adwokatów, radców prawnych ?

Prawo to nie tylko suche przepisy. To także komantarze do przepisów, doświadczenie w ich stosowaniu, pewna określona linia orzecznicza, która kształtuje ustrój prawny. Jeżeli chodzi o interpretację prawa to w tej dziedzinie lepiej zdać się na profesjonalistów, którzy mają z przepisami doczynienia na co dzień, mają doświadczenie, dostęp do ogromnej bazy komentarzy, orzeczeń, aktów powiązanych.

Komentarze

W pracy w kancelarii korzystamy z dwóch głownych wydawnictw komentarzy tj. Lexis Nexis oraz C.H. Beck. Komentarze tych firm są w naszej opinii najbardziej uznanymi komentarzami na rynku prawniczym w Polsce. Komentarz pozwala spojrzeć szerzej na zagadnienie prezentowane przez dany akt prawny. Bez komentarzy prawnicy naszej kancelarii nie wyobrażają sobie interpretacji Państwu zawiłych przepisów prawa.

Orzeczenia sądów

Przychodząc do naszej kancelarii po interpretację przepisów prawa macie Państwo pewność, że korzystamy z najnowszych orzeczeń sądów (Sądów Apelacyjnych, Okręgowych, oraz najważniejszego Sądu Najwyższego). Bez utrwalonej linii orzeczniczej ciężko jest dopasować przepisy do sytuacji prawnych, które niesie życie. Nasza kancelaria korzysta z najnowszych programów i baz danych, które zawierają olbrzymią bazę orzeczeń sądów różnych instancji.

W interpretacji prawa staramy się korzystać z orzeczeń tych sądów, które mogą orzekać w Państwa sprawie. Często bowiem inaczej na problem prawny zaopatruje się sąd w Łodzi a inaczej sąd w Warszawie. Orzeczenia sądów z okręgów w których ma miejsce Państwa problem są priorytetowo stosowane w przygotowanej dla Państwa interpretacji przepisów.